01

Ako zapojiť svoju školu?

Veľmi jednoducho:

  1. Krok jeden: zostavte komisiu z troch až piatich študentovjedného pedagóga.
  2. Krok dva: vyplňte prihlášku.

A krok tri už nechajte na nás – po registrácii Vás budeme kontaktovať s presnými pokynmi, čo ďalej.

02

Ako to bude prebiehať?

Pred voľbami: po vyplnení prihlášky nadviažeme s vašou školou kontakt, nahlási sa presný počet študentov („zoznam voličov“), a následne uzavrieme zmluvu. Táto oficialita je nutná, aby školy neodstúpili v priebehu volieb, a aby sa dostali zápisnice študentských volebných komisií sa až do „ústrednej volebnej komisie“, kde sa sčítajú do finálneho výsledku. Ďalej by na registrovaných školách mala prebiehať diskusia o voľbách alebo iný podobný vzdelávací program, kde budú mať študenti možnosť oboznámiť sa s kandidátmi, kritériami rozhodovania a volebným procesom. Následne pošleme kuriéra s volebnými lístkami až priamo k Vám, takže po ich prevzatí už len nachystáte volebnú miestnosť (stôl, urna, a pod.) a pripravíte všetko potrebné pre volebný deň.

Deň V (Deň volieb, medzi 23.10 až 26.10. – odporúčame spoločný termín 26.10.): Volebná miestnosť by mala byť sprístupnená počas celého vyučovacieho dňa. Po skončení vyučovacích hodín sa volebná miestnosť uzavrie a nastáva spočítanie hlasov. Zápisnica ústrednej volebnej komisie bude následne zaslaná nám a zostáva už len čakať na oficiálny výsledok. Niet sa však čoho báť, metodická príručka, ktorá všetko vysvetlí podrobnejšie, bude zaslaná každej volebnej komisii.

03

Čo to školu stojí?

Prvých 10 000 volebných lístkov hradíme my, takže ak sa poponáhľate, môžete byť práve medzi nimi! Ak sa však nezmestíte do tejto kapacity, škola si náklady na volebné lístky hradí sama príspevok na úrovni 0,06EUR na študenta. V prípade, že by tieto výdavky boli nad finančné možnosti školy, stačí sa ozvať, a my Vám radi pomôžeme s hľadaním finančného sponzora.